Zapomněli jste heslo?

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

O postupu prvních dvou družstev do finálového turnaje bylo z dlouhodobých soutěží v Čechách a na Moravě rozhodnuto již celkem s předstihem konce soutěže. Díky koronaviru se v české části nedohrály poslední dvě utkání. Ty by už ale nic nezměnily na faktu, že vítězem soutěže se stalo družstvo Trmic, z druhého místa postoupil do play-off Náchod. Na Moravě jasně kraloval Bohumín, druhé místo obsadil Havířov. 

SEMIFINÁLE

Družstva se tak utkaly křížem na moravské půdě. 
Bohumínští sehráli play-off bez stálého člena týmů Václava Majewského. Ten totiž podstoupil operaci kolene, která mu znemožnila sehrát finálový turnaj. Miroslava Andrejovského a Milana Ráčka tak doplnil Daniel Mikala. Semifinálovým soupeřem Bohumína tedy byl Náchod. Družstvo náchodských rovněž poznamenaly zdravotní lapálie a tak připravenost hráčů nebyla na tak vysoké úrovni. 

Domácí družstvo rozhodlo o svém postupu do finále již po dvou kolech. Za hosty zvítězil v šesti odehraných partiích pouze Jan Frieda v kádru 52/2. O nejlepší výkon dne se postaral Andrejovský, který zahrál kádr 52/1 na 7 náběhů. Jednoband vyhráli poměrem 4:2 taktéž domácí a tak konečný stav utkání byl 14:4.
Bohumínští se tak mohli těšit na nedělní finále na domácích stolech. Náchod čekalo utkání o třetí místo v Havířově.

BC Bohumín – TJ Náchod

A právě druhé semifinálové utkání v Havířově mezi domácím družstvem s hosty z Trmic přineslo dramatickou koncovku. Oba týmy nastoupily v nejsilnějším možném složení. Za Havířov hráli Cebula, Gazdoš, Bača. Za hosty Vedral, Kozák, Hroník.

V prvním kole, kdy se hrál kádr 52/2 do 200 bodů, se ujali vedení hosté. Gazdoš sice porazil Hroníka na 9 náběhů. Vedral ale porazil na stejný počet náběhů Baču a Kozák na 13 náběhů o 12 bodů Cebulu.
Stejným poměrem vyhrály Trmice i druhé kole. V kádru 52/1 porazil Martin Vedral Iva Gazdoše 150:110 na 11 náběhů a Adam Kozák Mirka Baču 150:82 na 10 náběhů. Cebula výhrou ve volné hře nad Hroníkem na 5 náběhů ještě dal šanci domácím na zvrat v utkání. 

Jedna vyhraná partie, tak stačila trmického týmu k celkové výhře v utkání. Nejprve se dohrál zápas Cebula – Kozák. Domácí hráč začal sérií 40. Adam Kozák ale srovnal stav ve 3. náběhu, když zahrál sérii 34. Cebula však okamžitě kontroval sérií 47. Na to Kozák nenašel odpověď a Cebula v dalším 5. náběhu zápas 11 body ukončil. Hroník sehrál vyrovnanou partii s Gazdošem pouze do poloviny zápasu. Za stavu 43:45 zahrál domácí hráč 34 sérii a tím definitivně rozhodl své výhře. Situace byla pro Trmice svízelná. Martinovi Vedralovi se v zápase s Mirkem Bačou nedařilo. Po 10. náběhu již prohrával 38:88. Po 12. náběhu byl stav 67:95. V asi poslední možný moment se Martinovi daří dostal se do série a zápas nakonec jako první sérií 33 bodů dohrává. Mirek nutně potřebuje zahrát pět bodů, aby zápas a tím celé utkání zremizoval. V ten moment by rozhodoval přepočtený generální průměr družstva. Informace jsou takové, že se nejednalo o pět snadných strků v rohu. Mirkovi se ale povedlo vyřešit pět nelehkých pozic a utkání zremizoval. 
Domácí tušili, že mají k postupu blíže. Rozdíl v počtu odehraných karambolů ve volné hře a také v jednobandu nakonec rozhodl ve prospěch domácích. Ti zahrál GPD 58,47, zatímco hosté 54,33.

BC Havířov – BC LakoPlast Trmice

ZÁPAS O TŘETÍ MÍSTO

O vůbec nejlepší výkon družstva se postarali v utkání o 3. místo hráči Trmic v této sportovní sezoně. A to zejména díky Martinovi Vedralovi. Martin potřeboval na všechny tři partie pouhých 16 náběhů. Kádr 52/2 začal sérií 143 ! Zápas ukončil ve 4. náběhu. Luděk Řehůřek měl v dohrávce sérii 108 a bohužel 9 před koncem vynechal. V kádru 52/1 začal Martin sérií 111 ! Dohrál ve 3. náběhu = nejlepší partie sezony. Luděk byl bez šance. Mimochodem o nejvyšší sérii sezony v této disciplíně se postaral právě Luděk. Zahrál 124 a to rovněž z výkopu v zápase s Pavlem Hurdálkem. Jednoband Martin dohrál proti Friedovi v 9. náběhu. Celkem tedy 16 náběhů. 
Martin tak položil základ k vítězství Trmic v boji o bronzovou medaili. Jaroslav Hroník přidal výhry v kádru 52/2 a volné hře. Adam Kozák sice prohrál kádr 52/2 s Petrem Barešem, který na něj vytáhl sérii 127. Ale v kádru 52/1 mu prohru oplatil a dohrál v 11. náběhu. A v jednobandu Adam díky dvěma sériím 43 vyrovnal včerejší výkon Cebuly a dohrál na 5 náběhů. 
Sečteno podtrženo trmické družstvo zahrál generální průměr družstva 72,4, což je jednoznačně nejlepším výkonem této sezony a po zásluze si ze severní Moravy odváží bronzové medaile. 

BC LakoPlast Trmice – TJ Náchod

FINÁLE

Papírový favoritem finálového klání byl bezesporu Havířov. Třetí hráč domácích Daniel Mikala přece jenom nemá zkušenosti z finálových zápasů o titul mistra ČR a tak museli doslova dřít Andrejovský s Ráčkem. Avšak hned v kádru 52/2 prohrál Milan Ráček s Tomášem Cebulou. Ráček se dostal do vyšší série až z dohrávky. Měl 66 a nakonec 13 před koncem vynechal. Andrejovský po jasné výhře nad Gazdošem 200:40 na 10 stav srovnal. Bača ale na náběhy porazil Mikalu a hosté se tak ujali vedení. 
Ve druhém kole vedení záhy navýšil Tomáš Cebula, který na 5 náběhů porazil Mikalu. Andrejovskému se ale v kádru 52/1 znovu povedlo porazit Gazdoše. Dramatický byl zápas mezi Bačou a Ráčkem. Domácí hráč za nepříznivého stavu 138:114 ve 14. náběhu zahrál sérii 33. Tři body tedy chyběly do limitu 150-ti bodů. Tím se ale dostal pod tlak Bača. Psal se totiž poslední náběh a musel dělat minimálně 10 bodů, aby svého soupeře předehnal. Nakonec udělal 11, nedal poslední a tím dal velkou šanci Ráčkovi, aby z dohrávky zápas dokonale otočil. Ráček ale zahrává pouze dva body a zápas končí remízou. 
Hosté tedy vedou před jednobandem 5:7 a mají blízko k zisku titulu. Poslední disciplína, ale dokonale zamíchala s celkovým výsledkem. Kdo by čekal, že domácí vyhrají 6:0 ? Andrejovský i do třetice porazil Gazdoše, tentokrát v poměru 100:80. Ráček na náběhy udolal Cebulu a vše dokonal Mikala, který porazil odevzdaného Baču. 
A tak k velké radosti domácích se ze zisku letošního titulu raduje družstvo BC Bohumína. Havířov poráží v poměru 11:7.

BC Bohumín – BC Havířov

Bohumínské družstvo by nás mělo reprezentovat na tradiční Dunajském poháru. Zatím však není známo, kdy se turnaj mistrů Česka, Rakouska a Bavorska uskuteční.

Letošní sezona technických disciplín je u konce. Bohužel se letos nikdo nestal mistrem ČR v jednobandu a trojboji. Tyto mistrovství byly díky koronaviru zrušeny. 

Přehled celostátního žebříčku:
Volná hra 
GP 59,96 – Cebula
NJP 250 – Andrejovský, Cebula
NS 250 – Andrejovský, Cebula

https://ceskykarambol.jvg.cz/2019/statistiky/?base_region_id=&region_id=&table_size_id=1%7C1&club_id=&competition_id=&gender_id=&age_id=

Kádr 52/2
GP 29,54 – Vedral
NJP 66,66 – Vedral, Boček | 75 – Březina (do 150)
NS 157 – Vedral

https://ceskykarambol.jvg.cz/2019/statistiky/?base_region_id=&region_id=&table_size_id=1%7C4&club_id=&competition_id=&gender_id=&age_id=

Kádr 52/1
GP 15,50 – Vedral
NJP 50,00 – Vedral
NS 124 – Řehůřek

https://ceskykarambol.jvg.cz/2019/statistiky/?base_region_id=&region_id=&table_size_id=1%7C13&club_id=&competition_id=&gender_id=&age_id=

Jednoband
GP 9,41 Gazdoš
NJP 20,00 – Gazdoš, Vedral, Kozák, Cebula, Hejlík Pavel
NS 67 – Vedral

https://ceskykarambol.jvg.cz/2019/statistiky/?base_region_id=&region_id=&table_size_id=1%7C5&club_id=&competition_id=&gender_id=&age_id=

Další Hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

napsal: Tomáš Kejla

V Napajedlích se konalo první Mistrovství Moravy ve snookeru. Úvodní turnaj série Mistrovství ČMBS opanoval Jean Marie Hustin. Ve finále porazil Jiřího Stehlíka 4-2. Ze třetího místa se radoval Michal Číž.

O prvním červnovém víkendu se do Napajedel sjeli hráči ze všech koutů Moravy, aby se poprvé v historii utkali o titul Mistra Moravy ve snookeru. Mezi hlavní favority patřili Jean Marie Hustin a Jiří Stehlík, oba z pořádajícího klubu Royal Snooker Club, a Martin Cupal a Michal Brzica z klubu SC Studénka. Všichni čtyři jsou zároveň českými reprezentanty. 

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

napsal: Luděk Ondračka V Třebíči se opět konal jeden z nejnáročnějších turnajů v ČR. Dvacet hráčů se rozdělilo do pěti skupin. Ve třech zápasech se utkali o možnost postoupit do vyřazovací části A, poražení do pavouka B. Největším překvapením bylo vítězství Mirka Svobody nad Ondrou Kubálkem a tím i Mirkovo vítězství ve skupině. Zajímavé bylo, že velké problémy měl Mirek paradoxně s nejmladším účastníkem turnaje Vaškem Mandlem rovněž z Třebíče. Přečtěte si níže, co dál o turnaji píše organizátor Luděk Ondračka z DON Třebíč.
Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Valná hromada ČMBS

Valná hromada ČMBS

Dne 21.6.2020 proběhne v sídle České unie sportu, konkrétně v aule sídla, Valná hromada Českomoravského billiardového svazu. Jde o zasedání nejvyššího orgánu svazu, kde také proběhnou Valné hromady jednotlivých sekcí. Valná hromada začne v 10 hodin. Podklady k Valné hromadě byly rozeslány zástupcům klubů a jsou vyvěšeny na hlavní stránce svazu ve složce "dokumenty"

VV ČMBS

Challenger Tour dohrána

Challenger Tour dohrána

Poslední díl série Challenger se odehrál 7.3.2020 v Třebíči. 16 hráčů se utkalo ve čtyřech skupinách. Prvních osm postoupilo do play of A a druhých osm hráčů hrálo play off B. A - Šubert, Žák, Kaláč, Blažek, Bejček, Husain, Záloha, Badura, tedy tři předešlí vítězové turnajů. Vzhledem k neúčasti Radka Mrázka bylo už před turnajem jasné, že celkovým vítězem soutěže se stal Lubomír Šubert. Bodově již byl nedostižný. Až do finále tentokrát postoupil Tomáš Blažek s Aamirem Husainem. Zvítězil Tomáš Blažek a v zápase o třetí místo porazil Badura Tomáš, Honzu žáka. Ve finále útěchy trurnaje poražených porazil Luděk Ondračka Jirku Zlámaného.
Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Starší
Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   |   Více informací   |   
Více informací   |