Zapomněli jste heslo?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Z nasazených hráčů se omluvil Pavel Balaštík, a těsně před soutěží ještě Aleš Janošťák.

Nicméně se podařilo naplnit kvótu 32 hráčů, na kterou je soutěž koncipována.

Do hlavní soutěže se kvalifikovali většinou obvyklí hráči, překvapením bylo nepostoupení Adama Houdka ze středočeského regionu a také vítězství Pavla Halamky, kterému pravděpodobně zelené vlasy a vousy daly magické vlastnosti  (zelené vlasy a vousy musel nabarvit kvůli prohrané sázce).

Při startu turnaje si postupující na stejných místech z regionů losují své nasazení do turnaje.

V základních kolech došlo jako vždy k překvapením, hodně zápasů, kde by měl být velký výkonnostní rozdíl, skončilo těsnými výsledky.

Největší překvapení byla porážka Marka Hajdovského Robinem Vladykou 6:2 hned v prvním kole pavouka. Pavel Halamka prokázal opět porazil Calvina Washburna (opakující se finále středočeského regionu) tentokrát výrazně 5:1.

Magické kouzlo Pavla Halamky ukončil až v šestnáctce nejlepších Dávid Erös, 6:3.

Ve čtvrtfinále se utkali David Žalman a David Mrázek, výsledek byl jednoznačný 7:1.

Dávid Erös podlehl Calvinovi Washburnovi 7:0!

Jan Meisner vyhrál nad trápícím se Markem Hajdovským 7:4.

Petr Urban potvrdil své kvality vítězstvím nad Zhou Longdi 7:4.

Obě semifinále bylo možné sledovat na našem YouTube kanálu ČMBS TV. Od sezóny 2019 se semifinále a finále hraje s časovým rozhodčím, na strk je 30 sekund, jednou za hru je možné prodloužení o 30 sekund, po rozstřelu 60 sekund.

Nejprve byl na řadě zápas David Žalman proti Calvinovi Washburnovi, skončil hodně jednoznačně 7:2, Calvin tahal za kratší konec provazu.

Druhé semifinále Jan Meisner – Petr Urban, bylo velmi vyrovnané, zlomový okamžik přišel za stavu 4:4, kdy po pěkně dohrané hře trefuje Petr pěkně osmičku, nicméně tak pěkně protáhl strk, že bílá tahákem zajela do kapsy, Honza vede 5:4 (na záznamu je vidět inkriminovaný okamžik v 46:38). V další hře dělá Honza chybu a Petr vyrovnává na 5:5. Petr rozstřeluje, nic nepadá, Honza nestrefuje hned první obtížnou kouli, Petrovi však při trefení velmi obtížného strku padá bílá a po taktické hře Honza dohrává na 6:5 a po svém rozstřelu přidává čistou – 7:5.

Finále mezi Davidem Žalmanem a Janem Meisnerem začíná být již skoro tradiční .

Ve finále bylo k vidění více chyb od obou účastníků, než je normálně k vidění.

O výsledku rozhodly hlavně spadlé bílé při rozstřelech a dvakrát smolík Davida Žalmana, Honza nabídnuté šance využil a vyhrál 8:4 a posunul se v pořadí o jedno místo vzhůru, těsně za Davida, nyní je dělí necelých tisíc bodů, s těsným rozestupem následování Petrem Urbanem.

Za tři týdny jsou na pořadu soutěže týmů, v sobotu 3. kolo Extraligy týmů, v neděli finále I. ligy týmů a zápasy o pořadí.

Na celkový vývoj turnaje a výsledky se podívejte na našem výsledkovém servisu.

Pořadí prvních 16 po čtyřech kolech (ze šesti).

1. David Žalman MPC Pardubice z.s. 19712
2. Jan Meisner BC Harlequin Praha 18800
3. Petr Urban MPC Pardubice z.s. 18560
4. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 15626
5. Dávid Erös Řipská Billiard club 15002
6. Jaroslav Tichý Řipská Billiard club 11592
7. Longdi Zhou MPC Pardubice z.s. 11387
8. David Mrázek BC Metropol České Budějovice 10773
9. Adam Trhlík BC Metropol České Budějovice 10609
10. Ladislav Hajšman Billiard Stars 10159
11. Calvin Washburn Řipská Billiard club 9370
12. Filip Král Řipská Billiard club 9274
13. Alexander Samorodov Řipská Billiard club 9175
14. Pavel Balaštík BC Harlequin Praha 9083
15. Tomáš Vančura BC Metropol České Budějovice 8881
16. Petr Vondráček MPC Pardubice z.s. 8586

Další Hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

napsal: Tomáš Kejla

V Napajedlích se konalo první Mistrovství Moravy ve snookeru. Úvodní turnaj série Mistrovství ČMBS opanoval Jean Marie Hustin. Ve finále porazil Jiřího Stehlíka 4-2. Ze třetího místa se radoval Michal Číž.

O prvním červnovém víkendu se do Napajedel sjeli hráči ze všech koutů Moravy, aby se poprvé v historii utkali o titul Mistra Moravy ve snookeru. Mezi hlavní favority patřili Jean Marie Hustin a Jiří Stehlík, oba z pořádajícího klubu Royal Snooker Club, a Martin Cupal a Michal Brzica z klubu SC Studénka. Všichni čtyři jsou zároveň českými reprezentanty. 

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

napsal: Luděk Ondračka V Třebíči se opět konal jeden z nejnáročnějších turnajů v ČR. Dvacet hráčů se rozdělilo do pěti skupin. Ve třech zápasech se utkali o možnost postoupit do vyřazovací části A, poražení do pavouka B. Největším překvapením bylo vítězství Mirka Svobody nad Ondrou Kubálkem a tím i Mirkovo vítězství ve skupině. Zajímavé bylo, že velké problémy měl Mirek paradoxně s nejmladším účastníkem turnaje Vaškem Mandlem rovněž z Třebíče. Přečtěte si níže, co dál o turnaji píše organizátor Luděk Ondračka z DON Třebíč.
BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

Valná hromada ČMBS

Valná hromada ČMBS

Dne 21.6.2020 proběhne v sídle České unie sportu, konkrétně v aule sídla, Valná hromada Českomoravského billiardového svazu. Jde o zasedání nejvyššího orgánu svazu, kde také proběhnou Valné hromady jednotlivých sekcí. Valná hromada začne v 10 hodin. Podklady k Valné hromadě byly rozeslány zástupcům klubů a jsou vyvěšeny na hlavní stránce svazu ve složce "dokumenty"

VV ČMBS

Challenger Tour dohrána

Challenger Tour dohrána

Poslední díl série Challenger se odehrál 7.3.2020 v Třebíči. 16 hráčů se utkalo ve čtyřech skupinách. Prvních osm postoupilo do play of A a druhých osm hráčů hrálo play off B. A - Šubert, Žák, Kaláč, Blažek, Bejček, Husain, Záloha, Badura, tedy tři předešlí vítězové turnajů. Vzhledem k neúčasti Radka Mrázka bylo už před turnajem jasné, že celkovým vítězem soutěže se stal Lubomír Šubert. Bodově již byl nedostižný. Až do finále tentokrát postoupil Tomáš Blažek s Aamirem Husainem. Zvítězil Tomáš Blažek a v zápase o třetí místo porazil Badura Tomáš, Honzu žáka. Ve finále útěchy trurnaje poražených porazil Luděk Ondračka Jirku Zlámaného.
Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Starší
Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   |   Více informací   |   
Více informací   |