Zapomněli jste heslo?

Proběhla 33. VH ČUS

Proběhla 33. VH ČUS

ČUS bilancovala, doplnila stanovy a přijala plán rozvoje na další čtyřleté období

Sportovní centrum v Nymburce hostilo 33. Valnou hromadu největší české sportovní organizace letos již podruhé. Zatímco v lednu si sportovci zvolili staronové vedení, na sobotním programu bylo bilancování a především  priority spolku na další čtyřleté období zaměřené na zlepšení a podporu sportovního prostředí v ČR a podmínek pro sport obecně.

 

„V uplynulých čtyřech letech se podařilo největší český spolek zachránit a revitalizovat. Povedlo se odvrátit insolvenci, splatit dluhy, zachránit majetek a přeměnit ČUS v respektovanou sportovní organizaci, dobře hospodařící, s jedinečnou sítí odborných pracovišť – servisních center sportu pro sportovní kluby a tělovýchovné jednoty v okresech a krajích.“ hodnotil předseda spolku Miroslav Jansta a dodává: „ČUS se stala důvěryhodným partnerem pro stát, parlament, kraje a obce. Díky této součinnosti se daří restartovat oblasti, kde je spolupráce se složkami státu zásadní a bez níž nelze vrátit sport a pohybové aktivity občanů na místo, které mu ve zdravé a moderní společnosti náleží.“

 

Delegáti Valné hromady přijali změnu stanov spolku, kterou ČUS odkazuje na historický kontinuální vývoj českého sportovního prostředí od 19. století a hlásí se ke státotvorné úloze sportu v dějinách českého státu. Zároveň klade důraz na úlohu sportu ve vytváření občanské společnosti, jejímž je sport jedním ze základních pilířů.

 

Valná hromada rovněž, za přítomnosti nejvyšších vládních představitelů, schválila čtyřletý plán činnosti ČUS, zaměřený na zlepšení podmínek a podpory sportovního prostředí v České republice. Jde především o strategický rozvoj ČUS jako největší střešní a servisní sportovní organizace, která sdružuje 74 národních sportovních svazů, 8 240 sportovních klubů a tělovýchovných jednot a tím i 1,2 milionů sportovců, a tedy i rozvoj celého sportovního prostředí. Součástí úsilí ČUS v další období bude posílení institucionálního zastoupení sportu na úrovni vedení státu (ministerstvo sportu). ČUS se bude podílet na přípravě nového zákona o podpoře sportu a na prosazení prvků společenské odpovědnosti firem do českého zákonodárství. Optimální financování sportu včetně registru sportovní infrastruktury, podpora olympijských center i pestré spolkové činnosti, prohlubování spolupráce se školami a vyšší motivace k pohybovým aktivitám pro všechny věkové kategorie, ale také pomoc klubům s narůstající administrativou prostřednictvím servisních center, to vše jsou také společné styčné body i se strategií státu v této oblasti.

Tento plán podpořil i premiér vlády ČR Bohuslav Sobotka a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Společně pak oba představili programy státní podpory sportu, které nově přinesou především vyšší podporu sportu dětí a mládeže a také větší pomoc handicapovaným sportovcům.

 

„Podpora sportu je jasnou prioritou vlády. Po dlouhých letech jsme první vládou, která skutečně navyšuje peníze pro rozvoj sportu. V letošním roce jsme navýšili finanční dotaci pro sport o 750 milionů korun na celkových 3,7 miliardy. V roce 2017 plánujeme zvýšit podporu sportu ze strany státu na 6 miliard korun. Z této částky by měla jít více než 1 miliarda korun na podporu sportování dětí a mládeže v klubech. Naším cílem je tak transparentnější a spravedlivější rozdělování finančních prostředků ze státního rozpočtu mezi sportovní oddíly. Jsem rád, že se nám podařilo včera v Poslanecké sněmovně schválit vládní novelu zákona o podpoře sportu, která zavede rejstřík organizací a sportovců, do kterého se budou zapisovat

 

všichni, kteří budou o státní příspěvky žádat. Veřejné peníze tak budeme mít pod pečlivou kontrolou. Dlouhodobou stabilitu by pak měl dát sportu nový zákon o jeho podpoře, na kterém pracuje ministryně školství Valachová. Norma by měla obsahovat pravidlo, že se finanční dotace pro sport nebudou snižovat. Věřím, že se nám jej podaří schválit ještě ve stávajícím funkčním období této vlády,“ řekl sportovcům předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka.

 

„Důležité není jen navýšení financí, ale také jejich směřování, tomu jsme uzpůsobili změny. Poprvé v historii MŠMT posílá finanční prostředky přímo tělovýchovným jednotám a klubům a bude podporovat sportování ve školách a na univerzitách. Kromě navyšování dotací a jejich adresného a efektivnějšího rozdělování považuji za zásadní také posílení institucionálního zajištění sportu v ČR, bez něhož nelze nutnou transformaci systému sportu uskutečnit. Souběžně s novou podobou dotačních programů na rok 2017 začneme připravovat také zcela nový zákon o sportu, který bude snad už definitivně řešit právě ono zmiňované systémové nastavení podpory sportu v ČR, včetně jeho financování v přímé návaznosti na státní rozpočet,“doplňuje ministryně Kateřina Valachová.

Další Hlavní zprávy

Calvin Washburn získal bronzovou medaili na ME!

Calvin Washburn získal bronzovou medaili na ME!

Naši tři junioři, kteří odcestovali na ME v Portugalsku, již mají za sebou dvě disciplíny a v třetí bojují.

Pořadí disciplín na ME je 14.1, 10 ball, 8 ball, 9 ball.

Výzva zástupců sportovních svazů vládě ČR

Výzva zástupců sportovních svazů vládě ČR

Vážení zástupci sportovních svazů,

Český olympijský výbor, Česká unie sportu, Česká obec sokolská a celkem 84 zástupců dalších sportovních svazů a spolků společně dopisem vyzvalo vládu ČR a premiéra České republiky Bohuslava Sobotku k urychlenému vyřešení kritických finančních potíží českého sportu. Společný dopis podepsali zástupci sportovního prostředí na dnešním (7.6.2017) mimořádném setkání v Aule Sokola v Tyršově domě v Praze.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. Přikládáme také slíbené skeny dokumentů, které byly doručeny do sídla vlády ČR.

S pozdravem

Petr Graclík
Generální sekretář ČOV

František Nejedlo

Volby složky ČKSOI

Dne 24.5.2017 se v budově České národní banky konala volební Valná hromada složky Českého klubu sportovních svazů, organizací a institucí, pod Českým olympijským výborem. Složka volila svého zástupce do VV ČOV, kterým byl zvolen Viktor Novotný (Šachy) a dále zástupce do předsednictva složky, kterým byl zvolen zástupce našeho svazu v ČOV, pan František Nejedlo.

VV ČMBS gratuluje ke zvolení.

Aleš Šlambor - prezident ČMBS

Co všechno přinesl čas

Vážení sportovní přátelé,

standard propagační mašinérie a následného volebního show koncem funkčního období nabízí zejména prostor a jedinečnou příležitost k eskalaci superlativ, famóznímu hodnocení a zásadnímu bilancování. Především pak zde je výjimečná příležitost k vyzvednutí dosažených neskutečných úspěchů, nabízí se místo ke zviditelnění úmorné a nekonečné práce, je časem zdůraznění příkladné obětavosti, osobního nasazení a vynaloženého nadlidského úsilí ve prospěch nás všech. Tak toto je definice naší práce.

Radovan Hájek mistrem Evropy

Radovan Hájek mistrem Evropy

Fantastického úspěchu dosáhl Radovan Hájek na ME v Brandenburgu, když v trojbandu na malém stole získal titul Mistra Evropy.

Jedná se o historický zápis do dějin českého kulečníku. Radovan Hájek se totiž stal jako 1. český hráč individuálním seniorským mistrem Evropy. Radek ve finále porazil obhájce titulu Belgičana Kenny Miattona. Zápas ukončil sérií 11 karambolů !

VV ČMBS 

 

DBC Bochum

Skončilo ME v Praze

DBC Bochum slaví premiérové vítězství

18.4.2017

Pouze tři vítěze v osmi ročnících mělo Mistrovství Evropy klubových týmů v technických disciplínách. Dva holandské Cubri – 1 titul, Etikon – 5 titulů a český BC Vítkov – 2 tituly.  Až 9. ročník, který se odehrál v Divadelním sále žižkovské sokolovny, přinesl vítěze nového.


 

Vítězíme v 5. ročníku FEDERAL CUP!

Vítězíme v 5. ročníku FEDERAL CUPU!

V sobotu 4.3.2017 proběhnul pátý ročník Federal Cup.

Naší velmi silné reprezentaci se podařilo přehrát Slovenskou republiku, avšak  bylo to velmi těsné.

 

ME klubových týmů

ME klubových týmů

V termínu 7. až 9. dubna se Praze na Žižkově v budově Sokola uskuteční finále Mistrovství Evropy týmů v klasických disciplínách. Pořadatelem této akce jsou kluby BC Vítkov Prague a TJ Sokol Žižkov ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem a záštitou Evropské billiardové federace (CEB).
 

Světové hry 2017 - Wroclaw

Světové hry 2017 - Wroclaw

Polské město Wroclaw, čítající cca 640 tisíc obyvatel, bude od 20 do 30 července hostit největší sportovní akci roku, Světové hry 2017. Světové hry se pořádají jednou za čtyři roky a jsou protipólem her olympijských. Představí se zde sporty, které nejsou zařazeny na program OH, například florbal, inline hokej, billiard, korfbal, karate, tanec a mnoho jiných. Celkově se bude zápolit ve více než třiceti sportovních odvětvích, klání se zúčastní přes sto zemí, více než 3500 sportovců a tv přenos se bude vysílat do více než 120 zemí.

 

 

PF 2017

PF 2017

Výkonný výbor Českomoravského billiardového svazu,

přeje všem svým členům, příznivcům, fanouškům a jejich blízkým, krásné prožití svátků vánočních a mnoho úspěchů v osobním i profesním životě v roce 2017.

Všem přejeme rovný strk

VV ČMBS

Starší