nástupová kolekce pro LOH v Riu

Rio 2016

Výjimečná událost si zaslouží exkluzivní atmosféru. Ta patřila oficiálnímu zveřejnění české olympijské nominace pro Rio. Rudolfova galerie na Pražském hradu hostila plénum Českého olympijského výboru. Do Brazílie se postupně za pár týdnů vydá 105 reprezentantů. Ti budou opět po čtyřech letech bojovat pod pěti letními kruhy.

Výprava bude nejmenší od vzniku České republiky. Doposud bylo nejméně sportovců v roce 1996, tehdy vyrazilo bojovat o medaile do Atlanty 115 Čechů, opakem byly Atény o osm let později, kam vyrazilo 142 reprezentantů. Svůj podíl na nejnižším obsazení má také fakt, že po dvaceti letech se pod pět kruhů nedostal žádný tým.

 

Dlouhou dobu byl český sport Popelkou, což se projevilo i na fyzické zdatnosti naší nejmladší generace, ale hovořím v minulém času, věřím, že nyní přijde čas zlepšování. Ale zpět k 105 nominovaným. Jsou to podle mého pohledu hrdinové, splnili kritéria," řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Na slavnostním nominačním plénu nás zastupoval GS ČMBS pan František Nejedlo.

VV ČMBS

odkaz na celý článek https://www.sport.cz/ostatni/ostatni/clanek/792777-v-nominaci-do-ria-je-105-cechu-sablikova-chybi-presto-poleti-zeman-kritizoval-svaz.html#hp-sez

Další Hlavní zprávy

Vítězíme v 5. ročníku FEDERAL CUP!

Vítězíme v 5. ročníku FEDERAL CUPU!

V sobotu 4.3.2017 proběhnul pátý ročník Federal Cup.

Naší velmi silné reprezentaci se podařilo přehrát Slovenskou republiku, avšak  bylo to velmi těsné.

 

V úvodním týmovém zápase se nám nedařilo, prohráli jsme 5:3, poté rychle prohrála dvojice Hajdovský s Meisnerem a Slováci vedli 2:0.

Následně však všichni zabrali a Česká reprezentace vyhrála pět za sebou jdoucích zápasů a bylo tu vedení 5:2, vypadalo to, že je zápas pod kontrolou Česka, a stav 8:5 pro Čechy vypadal už dost nadějně.

Přišly však smolné zápasy. Hybler prohrál s Poláchem (kdy se pokoušel řešit za stavu 4:4 velmi těžkou situaci, nahrávkou karambolem o jinou kouli, vznikla z toho nepříjemná jistota), 4:5, Meisner prohrál s Koniarem 1:5, Gavenčiak s Kölesem 4:5 (v rozhodující hře padá při nahrávce dvakrát bílá).

Najednou bylo srovnáno stav 8:8!

Hajdovský poráží Krovinu, Houdek prohrává s Kubánem, 9:9!

Za stavu 10:10 by se hrál rozhodující zápas – kapitánská volba (nejsilnější jednotlivec z každého týmu)

Hrajou se souběžně dva zápasy dvojice Hybler Gavenčiak proti dvojici Koniar Polách, těsně vyhrává 5:4, a Hajdovský s Meisnerem vyhrávají 5:3, a je to naše – 11:9!

Velká gratulace

VV ČMBS

Zde je video sestřih z utkání

https://youtu.be/up4vajiRlwI

ME klubových týmů

ME klubových týmů

V termínu 7. až 9. dubna se Praze na Žižkově v budově Sokola uskuteční finále Mistrovství Evropy týmů v klasických disciplínách. Pořadatelem této akce jsou kluby BC Vítkov Prague a TJ Sokol Žižkov ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem a záštitou Evropské billiardové federace (CEB).

Záštitu nad akcí převzala starostka Městké části Praha 3 paní Ing. Vladislava Hujová

Do Prahy se sjede celkem šest týmů. Pět týmů si postup vybojuje v únorové kvalifikaci. Tuto pětici doplní úřadující mistr domácí tým BC Vítkov. Týmy jsou tříčlenné a každý hráč týmu hraje jednu disciplínu. Buď kádr 47/2, kádr 71/2 nebo jednoband.

Turnaj začne v pátek 7. dubna v 15:30 slavnostním zahájením. V pátek jsou na programu dvě kola skupinové části turnaje. V sobotu se dohraje skupinová část čtyřmi koly. V neděli se turnaj dohraje semifinálem a finálem.

Kvalifikační části, která je na programu 25. a 26. února, se zúčastní celkem 12 týmů rozdělených do tří skupin. Postup do finálové části si zajistí vítězové skupin plus dva nejlepší týmy z druhých míst.

Světové hry 2017 - Wroclaw

Světové hry 2017 - Wroclaw

Polské město Wroclaw, čítající cca 640 tisíc obyvatel, bude od 20 do 30 července hostit největší sportovní akci roku, Světové hry 2017. Světové hry se pořádají jednou za čtyři roky a jsou protipólem her olympijských. Představí se zde sporty, které nejsou zařazeny na program OH, například florbal, inline hokej, billiard, korfbal, karate, tanec a mnoho jiných. Celkově se bude zápolit ve více než třiceti sportovních odvětvích, klání se zúčastní přes sto zemí, více než 3500 sportovců a tv přenos se bude vysílat do více než 120 zemí.

Na programu světových her je i billiard (kulečník). Soutěžit se bude v karambolu v disciplíně trojband, v poolu v disciplíně 9 ball a ve snookeru. O nominace se bude bojovat na nadcházejících ME. V karambolu bude mít CEB (evropská karambolová federace) pět míst z celkových 16 ti. Na hry bude nominován mistr Evropy z dubnového ME v Brandenburgu a další čtyři hráči, podle umístění na ME v disciplíně trojband (je podmínkou, že tito hráči musí být každý z jiné národní federace). V poolu budou za EPBF nominováni mistr a vicemistr Evropy a dva nejvýše nasazení hráči z žebříčku Euro tour. Snooker si zahrají v jedné skupině finalisté amatérského MS z roku 2016, pět šampionů kontinentů (Afrika, Asie, Amerika, Evropa, Oceánie), jeden hráč pořádající země a ve druhé skupině 8 nejlepší profesionálních hráčů.

Letošní ME nejsou tedy pouze kláním o zisky titulů mistrů Evropy, ale zároveň nominací na největší letošní sportovní svátek. 

 

 

PF 2017

PF 2017

Výkonný výbor Českomoravského billiardového svazu,

přeje všem svým členům, příznivcům, fanouškům a jejich blízkým, krásné prožití svátků vánočních a mnoho úspěchů v osobním i profesním životě v roce 2017.

Všem přejeme rovný strk

VV ČMBS

Zemřel Miloslav Kotil

Zemřel Miloslav Kotil

S hlubokým zármutkem oznamujeme všem příznivcům naší krásné hry,

že v pondělí nás navždy opustil dlouholetý funkcionář Českomoravského billiardového svazu pan Miloslav Kotil. Kdo jste jej znali, zavzpomínejte s námi.

Výkonný výbor Českomoravského billiardového svazu projevuje všem pozůstalým hlubokou soustrast.

VV ČMBS

František Nejedlo

Valná hromada ČKSOI

Dne 27.9.2016 se v kongresovém sále České národní banky, konala volební Valná hromada Českého klubu sportovních svazů, organizací a institucí (ČKSOI), která je jednou ze složek ČOV.

V této složce je zastoupeno 38 sportovních subjektů, z jejichž středu se volí čtrnáct zástupců, pro hlasování do Pléna ČOV. Zatímco v prvním volebním období před čtyřmi roky kandidovalo právě přesně čtrnáct zástupců a volby tedy proběhly bez průtahů, letos bylo vše jinak. Na čtrnáct hlasů do Pléna ČOV bylo dvacet šest kandidátů, tedy téměř dvojnásobek. Jedním z kandidátů byl i zástupce našeho svazu František Nejedlo, který kandidoval na post zástupce ČKSOI v plénu ČOV.

Předsedou složky a zároveň kandidátem na post místopředsedy ČOV byl zvolen Filip Šuman (Česká florbalová unie). Zástupci složky do VV ČOV za složku ČKSOI byli zvoleni Hana Moučková (Sokol) a Gabriel Waage (Softbalová unie). Členy předsednictva složky k výše zvoleným byli zvoleni Ivan Matějů(Orientační sporty) a Viktor Novotný(Šachy).

Ze zbylých devatenácti kandidátů byli jako zástupci ČKSOI v plénu ČOV zvoleni:

Bartuňková Eva, Český svaz tanečního sportu
Bloudek Jan, Český horolezecký svaz
Březina Tomáš, Česká unie kolečkových bruslí
Ditrich Petr, Česká baseballová asociace
Dvořák František, Česká asociace univerzitního sportu
Jansta Miroslav, Česká unie sportu
Nejedlo František, Českomoravský billiardový svaz
Neumanová Kateřina, Ministerstvo obrany ČR
Schwarz Milan, Český korfbalový svaz
Řazeno abecedně.
 
VV ČMBS gratuluje svému zástupci ke zvolení
Lipno 2016

Lipno 2016

Ve dnech 5. 8. - 21. 8. 2016 bude po dobu konání Olympijských her v Riu, probíhat i Olympijský park na Lipně.

Českomoravský billiardový svaz bude u toho! V parku budeme mít zastoupení na dvou stanovištích. Jedno bude v centru dění v Lipně nad Vltavou a druhé v Dětském domově v Horní Plané. Během průběhu her se v našem kulečníkovém stanu představí i slavné osobnosti. Hosty budou Jiří Korn, Antonín Panenka, Pavel Richter, Kryštof Michal a Ladislav Vízek. Nebude chybět ukázka trénování dětí, exhibiční zápasy veřejností s reprezentanty a mnoho dalšího. Celý program bude upřesněn až v druhé polovině července.

Pokud by někdo měl zájem pomoci přímo v dění, obraťte se prosím na GS ČMBS.

VV ČMBS

Příchovice - Hora, Květoň

Školský pohár ČMBS 2016

Dne 17. 6. 2016 se v herně Harlequin v Praze, konal první ročník Školského poháru Českomoravského billiardového svazu.

Pohár byl prvním vyústěním projektu ČMBS zaměřeného na mládež "Kulečník do škol". V příjemném prostředí herny Harlequin Praha, se utkalo čtrnáct dvoučlených družstev, o historicky prvního vítěze školského poháru. Komise mládeže připravila pro všechny zúčastněné velmi atraktivní systém soutěže, ve kterém se do posledního kola bojovalo o umístění.

Celý projekt financoval ČMBS z dotací ČOV, vyhrazených na činnost mládeže. První ročník ovládlo družstvo Příchovic ve složení Květoň, Hora, které za celý turnaj nepoznalo hořkost porážky. Blahopřání je však třeba poslat všem zúčastněným družstvům. Poděkování si zaslouží i trenéři družstev, bez jejich ž práce by se tito školáci nepotkali. Zvláštní poděkování je třeba vyslovit doprovodu, který zajišťoval dopravu a fanouškovskou podporu.

Závěrem musíme zhodnotit akci jako velmi zdařilou a pevně doufáme v pokračování v příštích letech.

VV ČMBS

 

Ondra Hošek je zlatý na ME

Ondra Hošek je zlatý na ME

Nesmazatelně se jednadvacetiletý Ondra Hošek zapsal o uplynulém víkendu do historie českého kulečníku.

Svůj poslední juniorský turnaj na mezinárodní scéně totiž promělil v zisk nejcennějšího zlatého kovu. Ve finále juniorského šampionátu ve volné hře na velkém stole v dánském hlavním městě Kodani po urputném boji porazil největší hvězdu juniorské kategorie posledních let Holanďana Sama van Ettena.

Po remíze 300:300 na jeden náběh, dokázal Ondra zdolat Sama až ve třetím rozstřelu ! Je to třetí zlato z tohoto turnaje pro český kulečník. V roce 1994 vyhrál v Brně Marek Faus, v roce 2000 v holandském Grubbenvorstu Slávek Tauterman a po dlouhých 16-ti telech se to nyní povedlo Ondrovi.

VV ČMBS upřímně gratuluje Ondrovi ke skvělému úspěchu

Školský pohár

Školský pohár

Českomoravský billiardový svaz pořádá dne 17. 6. 2016 v herně Harlequin Praha, první ročník Školského poháru v billiardu. 

Školský pohár je prvním výstupem z projektu ČMBS: "Kulečník do škol".

Propozice budou rozeslány na oficiální klubové adresy. Přihlášky a veškeré dotazy směřujte na GS ČMBS, na kontaktech hospodar@cmbs.cz, nebo na telefonním čísle 608 222 519

VV ČMBS

Starší

cankaya Escort, Ankara Escort, eskişehir Escort, Bursa Escort, izmit Escort, Ankara rus Escort, Escortlariz, istanbul Escort, Antalya Escort, Ankara Eskort, istanbul Escort, Ankara Rus Escort